معضل-بزرگ-چاقیپرخوری و کم تحرکی تنها عوامل چاقی افراد نیستند . در ادامه مواردی را بیان خواهیم کرد که هرگز فکر نمی کردید شما را چاق کند .

ازدواج

تحقیقات نشان می دهند که هم زنان و هم مردان پس از ازدواج افزایش وزن خواهند داشت .

محرومیت از نور آفتاب

بر اساس مطالعات جدید استفاده از قرص های ویتامین D نمی تواند جایگزین نور آفتاب شود . قرار گرفتن در معرض نور به کاهش وزن کمک می کند . حداقل روزی ۲۰ دقیقه در زیر نور قرار بگیرید تا به چربی سوزی بدن خود کمک کنید .

بطری ها و کیسه های پلاستیکی

بیسفنول A که در پوشش های پلاستیکی موادی مانند ساندویچ و آب پرتقال وجود دارد می تواند جذب مواد غذایی شده و مانند هورمون استروژن عمل کند و با ایجاد اختلال در مکانیسم تنظیم چربی ، شما را چاق نماید .

کار کردن تا دیر وقت

مطالعات نشان می دهند که کار کردن به هنگام شب سبب کاهش سوزاندن کالری می شود . اگر نمی توانید ساعت کاری خود را تغییر دهید صبح ها وقتی را برای ورزش و چربی سوزی بگذارید .

افزایش باکتری روده

باکتری هایی که در روده و معده ما وجود دارند کار های زیادی انجام می دهند و فواید بسیاری دارند اما باکتری زیادی می تواند مضر باشد چون مواد مغذی را بیش از حد مصرف کرده و سبب چاقی می شود . برای جلوگیری از این حالت غذا های سالم خورده و آب بیشتری بنوشید .

ویروس های موجود در غذا

برای جلوگیری از ورود این عامل به بدنتان از غذا های تازه تهیه شده و ارگانیک استفاده کنید زیرا افرادی که مبتلا به AD-36 ( ویروسی که در غذا های فاسد وجود دارد ) هستند بیشتر چاق می شوند .

گوشی های هوشمند

متاسفانه استفاده طولانی مدت ما از گوشی های هوشمند وقتی را برای تحرک و فعالیت باقی نمی گذارد پس سعی کنید که برای سلامتی خود برنامه ریزی کنید .

حذف وعده های غذایی

در هنگام کمبود مواد مغذی ، بدن چربی ها را به گلوکز تبدیل می کند و تا جایی پیش می رود که دیگر این فرآیند متوقف نشده و قند های اضافی به چربی تبدیل می شوند . اگر می خواهید وعده غذایی را حذف کنید به جای آن میوه مصرف کنید .

تهویه مطبوع

ماندن طولانی مدت در فضایی که تهویه ی مطبوع دارد مانع از عرق کردن شما و تحرکتان می شود زیرا بدن کمتر فعالیت کرده و کالری کمتری برای حفظ دما می سوزاند .

عفونت گوش

طبق تحقیقات بیان شده است که ارتباط جدی بین عفونت گوش در کودکی و چاقی در بزرگسالی وجود دارد . زیرا عفونت گوش به اعصاب مغز که مسئول چشایی و سیری هستند آسیب زده و موجب پرخوری می شود و چاقی را ایجاد می کند .

آیا این موارد را می دانستید ؟ نظر خود را بیان کنید .

  منبع :
the health site
  برچسب ها :  نظرات