علت-ایجاد-چین-و-چروکهای-پوستی

شما می توانید چین و چروک های صورتتان را با وسایل آرایشی پنهان کنید یا آن ها را عامل گذر زمان و افزایش سن بدانید و بپذیرید.

چین و چروک ها میتوانند به علت لبخند زدن یا در معرض نور خورشید بودن به مرور ایجاد شوند اما نکته ی قابل توجه این است که آنها می توانند نشانگر مشکلاتی در سلامتی شما باشند :

۱)دپوکی استخوان:

پوست نشانگر وضعیت استخوان ها نیز می باشد.پوست و استخوان هر دو از پروتئین ساختمانی کلاژن ساخته شده اند که با افزایش سن میزان آن کاهش می یابد و نتیجتاً استحکام پوست بدن و استخوان ها تحت تاثیر قرار می گیرد.

۲)مراحل اولیه ی بیماری های قلبی:

چین و چروک خوردن لاله ی گوشتان می تواند نشانه ای از آغاز مشکلات قلبی باشد.در حقیقت مردمی با لاله ی گوش چین خورده مشکلات قلبی بیشتری را در CTاسکن های انجام شده نشان می دهند.یک توضیح احتمالی برای این موضوع تخریب رگ های خونی کوچک در لاله ی گوش است که حاکی از تغییرات عروق اطراف قلب می باشد.

۳)فشار خون بالا:

خانم هایی که جوان تر از سنشان نشان می دهند،فشار خون کمتری دارند.تحقیقات همچنین حاکی از آن است که زنان و مردانی که از خانواده هایی با سابقه ی طول عمر کم هستند چین و چروک بیشتری در بازوهایشان نسبت به دیگر افراد دارند.

۴)استرس شدید:

پزشکان معتقدند استرس باعث چین و چروک پوستتان می شود.وقتی تحت فشار های روانی هستید حالت اخم به خود می گیرید و پیشانیتان را جمع می کنید که در طول زمان موجب ایجاد چین های دائم می شود.اما فقط به پیشانیتان ختم نمیشود.وقتی تحت فشار هستید بدن مقدار زیادی هورمون کورتیزول ترشح می کند که کلاژن پوست را کاهش می دهد در حالی که می دانیم کلاژن باعث استحکام پوست می شود.

  منبع :
prevention
  برچسب ها :  نظرات