سامسونگ به طور رسمی از چیپ ست ۶۶بیتی جدید خود پرده برداری کرد

سامسونگ رسما از جدید ترین عضو پردازنده های خانواده ی Exynos که یک سی پی یو ۶۴ بیتی ۸ هسته ای با نام  Exynos 8 Octa 8890 است پرده برداری کرد . این سی پی یو بر پایه  فناوری ۱۴ نانو متری FinFET طراحی شده و بر خلاف  Exynos 7 Octa 7420 سی پی یو جدید  یک چیپ مجتمع هست که سی پی یو آن برای اولین بار با طراحی سفارشی شرکت کره ای بر پایه ی معماری ARMv8 ساخته شده سامسونگ ادعا می کند که سی پی یو جدید ۳۰ درصد سرعت بیشتری دارد و ۱۰ درصد باطری کمتری را در مقایسه با Exynos 7 Octaمصرف می کند .

چیپ ست جدید سامسونگ از معماری معمول بیگ لیتل سامسونگ برای افزایش بهره وری و بالاترین حد سرعت استفاده کرده است. برای اولین بار سامسونگ در این چیپ ست از مودم  LTE Rel.12 Cat.12/13 برای رسیدن به بالاترین سرعت در دانلود (تا حدود ۶۰۰ مگا بیت در ثانیه) و آپلود (تا حدود۱۵۰ مگ بیت بر ثانیه) استفاده کرده . همچنین برای بهره مندی از بالاترین توان گرافیکی و همچنین برای بهترین رابط کاربری بازی های سه بعدی و همین طور واقعیت مجازی چیپ ست سامسونگ از اخرین گرافیک  ARM با نام  Mali-T880 MP12 استفاده می کند .

سامسونگ در اواخر سال ۲۰۱۵ تولید انبوه این چیپ ست را شروع می کند که این بدین معنیست که شما بنظر میرسد این چیپ ست درGalaxy S7  موجود خواهد بود

  منبع :
sammobile
  برچسب ها :  نظرات