کارگردان خلاق در برابر کارگردان هنری

کمپین های تبلیغاتی می توانند پیچیده باشند استراتژی های مختلفی بخواهند و نقاط مبهم زیادی داشته باشند . در یک استادیو طراحی تبلیغ موقعیت های شغلی خلاقانه ی بسیاری وجود دارد که برای ایجاد یک کار باکیفیت بالا برای مشتریان حیاتی است .

در این بین دو پست از همه مهم تر است :  ۱. کارگردان خلاق .   ۲. کارگردان هنری

در این مقاله به تفاوت های این دو کارگردان می پردازیم و سعی می کنیم این دو نقش را با هم مقایسه می کنیم .

شغل اصلی کارگردانان خلاق

کارگردان خلاق به طور کلی در فاز های اولیه پروژه به نحوه ی ایجاد مفاهیم فکر می کند و یک قالب کلی از پروژه را طراحی می کند . این کارگردان یک دید کلی از تیم خودش و طراحان گرافیکی و کارگردان هنری دارد تا بتواند پروژه را طراحی کند .مسئولیت اصلی پروژه با کارگردان خلاق می باشد . و این کارگردان حرف نهایی را در مورد آنچه که قرار است به مشتری تحویل داده بشود می زند .

این پست مهم نیازمند تاثیرگذاری و همین طور فلسفه طراحی خاص اون طرح است .

وظایف کارگردان هنری

یک کارگردان هنری استراتژی مفهوم و ایده طراحی شده توسط کارگردان خلاق را انجام میده بعد از اینکه قالب کلی طراحی شد وظیفه ی کارگردان هنری این است که با توجه به نوع طراحی خودش طرح را جلو ببرد او ایده های مختلف نحوه انجام کار را با تیم خودش بررسی می کند و در نهایت با توجه به نتایج بدست آمده ازاین بحث طرح را جلو می برد.

در نبود یک کارگردان خلاق کارگردان هنری وظایف کارگردان خلاق را نیز می پذیرد .

بررسی توانایی هر کدام ازاین دو کارگردان

کارگردان خلاق با توجه به درک و خلاقیت خود کار را به سرانجام می رساند او اطلاعات زیادی درمورد روانشناسی تبلیغ و نحوه ی ایجاد یک تبلیغ جذاب برای جذب مشتریان می داند.

در عین حال با اینکه برای یک کارگردان خلاق نیازی به یادگیری توانایی هایی فنی طراحی نیست اما اکثر کارگردانان خلاق توانایی طراحی لوگو ها و قالب های مختلف را دارند و همینطور یک کارگردان هنری که توانایی اصلی آن درطراحی و انجام یک پروژه است گاهی اوقات در ایجاد و خلق ایده ها نیز شرکت دارد بطور کلی این دو شغل می تواند هم دیگر را پوشش دهد .

تحصیلات و درآمد :

هردوی کارگردان خلاق و هنری نیازمند حداقل لیسانس در تبلیغات طراحی هنری و یا رشته های مرتبط هستند . کارگردانان خلاق ممکن است تحصیلاتشان را برای بدست آوردن موقعیت های شغلی بهتر ادامه دهند . با توجه به آمار موسسه Bureau of Labor میانگین حقوق کارگردانان هنری در سال ۲۰۱۰ ، ۸۰ هزار دلار در سال بوده که در مقایسه ی کارگردانان خلاق حدود ۱۲۵ هزار دلار در سال ۲۰۱۱ طبق آمار AIGA/Aquent Surveyof Design Salaries  به آنها پرداخت شده است.

  منبع :
chron
  برچسب ها :  نظرات