ضد-آب-بودن

طبق اطلاعاتی که توسط سایت iFixit منتشر شد، کمپانی اپل آیفون های جدید خود را با استفاده از فناوری ای که این گوشی ها را در برابر نفوذ مایعات محافظت می کند، ساخته است. این اطلاعات حاکی از آن است که این کمپانی در اطراف قاب گوشی از یک ماده ی ژله ای نرم استفاده کرده است که می تواند از نفوذ مایعات جلوگیری نماید.
همچنین بر روی بورد اصلی نیز از یک لایه ی مقاوم در برابر مایعات استفاده شده است. این راهکار نسبت به موارد استفاده شده در گوشی های هوشمند کمپانی های دیگر بسیار هوشمندانه است، زیرا که به جای جلوگیری از نفوذ مایعات سعی بر آن بوده است که قطعات را مقاوم در برابر آن ها طراحی نمایند.

پیش از انتشار این خبر نیز ویدئوهایی منتشر شده بود که نشان دهنده ضد آب بودن آیفون ۶اس و ۶اس پلاس، تا حدود ۱ ساعت در برابر آب بود. حال شاید این سوال برای شما به وجود آمده باشد که چرا این کمپانی درباره این ویژگی در تبلیغات خود سخنی به میان نیاورده است؟

آیفون6-اس

برای پاسخ به این سوال باید به این نکته اشاره کرد که، اگر درباره این موضوع اطلاع رسانی می شد، حس کنجکاوی خریداران باعث روانه شدن این گوشی ها به ظرف های پر آب می شد و این امر یقینا منجر به افزایش آمار خرابی ها در این گوشی خواهد شد و در نهایت به ضرر این کمپانی تمام می شود. زیرا که اشاره به این ویژگی، مسئولیتی را برای اپل در قبال عدم کارکرد صحیح آیفون در زمان مجاورت با آب ایجاد خواهد کرد.

  منبع :
ifixit
  برچسب ها :  نظرات