نکاتی-راجع-به-گروه-خونی

خونتان نکات زیادی را درباره ی شما نشان می دهد.شاید تا به حال نکات زیادی راجع به ارتباط گروه خونی و انواع بیماری ها و رژیم های غذایی متفاوت خوانده باشید اما امروزه حقایق جالب تری درمورده گروه خونی کشف شده است.حقایقی که زندگی شما را تحت تاثیر قرار می دهند:

نیش خوردن توسط حشرات :

افراد با گروه خونی O بیشتر مورده حمله ی حشرات قرار می گیرند.اما در کنار این یک خبر خوب هم برای این افراد وجود دارد.آنها کمتر مورد حمله ی مالاریای کشنده قرار می گیرند.احتمالاٌ پروتئین مرگبار مالاریا به سلول های خونی O نمیتواند بچسبد و در آنها بیماری زایی کند.

باکتری های موجود در روده :

باکتری ها و دیگر موجودات زنده ای که در دستگاه گوارش شما زندگی می کنند ممکن است سلامتی شما را تحت تاثیر قرار دهند.

چند سال پیش محققان اروپایی گونه های خاصی از باکتری را در روده ی انسان پیدا کردند که آنها را به سه دسته تقسیم کردند. آنها معتقد بودند که این تمایز مربوط به گروه خونی افراد است.بعد از آن تیم تحقیقاتی دیگری از فنلاند بین گروه خونی و انواع باکتری های روده ارتباط خاص پیدا کردند.اگر  پزشک با توجه به گروه خونیتان نوع باکتری موجود در روده را تشخیص دهد قطعا درمان و رژیم غذایی بهتری را ارائه خواهد کرد.

جدال با استرس :

پزشکان ارتباط افزایش میزان هورمون استرس (کورتیزول) را با عوامل مختلفی مثل پیری زودرس بررسی می کنند.افزایش طولانی مدت هورمون کورتیزول برای سلامتی خطرناک است.این موضوع برای افراد با گروه خونی o اهمیت دوچندانی پیدا می کند زیرا تحقیقات نشان داده در شرایط استرس زا دوام هورمون کورتیزول در خون افراد o بیشتر است.

OCD

اختلال وسواس (OCD) :

افراد با گروه خونی A بیشتر از سایرین از بیماری وسواس رنج می برند.گرچه برخی تحقیقات ارتباط بین گروه خونی و اختلال وسواس را رد می کنند اما تحقیقات جدید محققان ژاپنی وجود این ارتباط را تایید می کند.

  منبع :
prevention
  برچسب ها :  نظرات