یوگا برای درمان سرطان پروستات مفید است

 

یوگا توسط میلیون ها نفر در سراسر جهان برای کاهش استرس و افزایش فیتنس استفاده می شود اما به نظر میرسد یوگا توانایی ها بسیار بیشتری دارد  تحقیقات جدید نشان داده است که یوگا باعث افزایش کفیت زندگی و کاهش عوارض جانبی در مردان تحت رادیو تراپی برای سرطان پروستات بوده.یوگا یک تمرین ذهنی و بدنی است که ترکیبی از حرکات فیزیکی و تکنیک های تنفسی؛ مدیتیشن و ریلکسیشن می باشد.

پروستات

با توجه به آمار مرکز ملی ایالات متحده امریکا در سال ۲۰۱۲ حدود ۹.۱ درصد از بزرگ سالان امریکایی از یوگا استفاده کردند که این رقم نسبت به سال ۲۰۰۷  به میزان ۶.۱ درصد افزایش چشمگیر داشته است.تاکنون تحقیقات زیادی درمورد منافع یوگا به انجام رسیده است. سال قبل گزارش شد که بوگا در افزایش کیفیت زندگی بیماران با سرطان سینه موثر است و همینطور یوگا می تواند باعث بهبود علائم آرتروز شود.

 

رییس پروژه دکتر  Dr. Vapiwala  مرکز آنکولوژی دانشگاه پنسیلوانیای آمریکا به همراه تمیش اثرات مثبت قابل توجهی از یوگا در مردان با سرطان پروستات مشاهده کردند.سرطان پروستات بعد از سرطان پوست شایع ترین سرطان در میان مردان امریکایی است و از هر ۷ مرد ۱ مرد به آن مبتلا است. با اینکه رادیو تراپی می تواند تاثیر قابل توجهی بر مردان با سرطان پروستات بگذارد این درمان باعث یک سری عوارض جانبی می شود که کیفیت زندگی بیمار را تحت تاثیر قرار می دهد. برای مثال به نظر میرسد حدود ۶۰ تا ۹۰ درصد افراد دچار این بیماری از خستگی رنج می برند. و این پروژه درباره اثر یوگا بر عوارض جانبی رادیو تراپی در سرطان پروستات بود.

 

این تحقیق نشان داد که یوگا به شکل بسیار موثری بر درمان خستگی و سایر عوارض جانبی ناشی از رادیو تراپی در بیماران دچار سرطان پروستات تاثیر دارد با توجه به نتایج اخیر به نظر میرسد یوگا یک روش مناسب برای بالا بردن کیفیت زندگی در مردان دچار بیماری سرطان پروستات است و باید بهای بیشتری در درمان این بیمارن به یوگا داد .

  منبع :
medicalnewstoday
  برچسب ها :  نظرات