گام-های-موفقیت
اقدام مثبت همیشه از فکر مثبت حاصل می شود .
چندین سال است ک قدرت تفکر مثبت، به عنوان یک روش موفق برای تغییر زندگی مورد تحسین قرار گرفته است . به نظر شما قهرمانان چه ویژگی هایی دارند ؟ در ادامه شما را با آن ها آشنا خواهیم کرد .
۱. سعی کنید برنده باشید
اگر شما بدانید که چرا می خواهید برنده شوید نشان می دهد که انگیزه ای درونی دارید و حتما راهی را به سوی هدفتان خواهید یافت . تنها کافیست که بخواهید برنده باشید آنگاه می بینید که به چیز های فوق العاده ای دست پیدا خواهید کرد . در ابتدا لازم نیست که بیش از حد بدانید اگر هدف شما به اندازه کافی مهم باشد شما یک راه پیدا خواهید کرد . برای شروع جسارت داشته باشید . هر چیز جدید می تواند مراحل ترسناکی داشته باشد اما قهرمانان هیچگاه تلاش را کنار نمی گذارند . هر کس برای دست یابی به هدفش نیاز به یک طرز فکر بدون عذر و بهانه دارد . برای رسیدن به چیز های جدید متفاوت نگاه کنید .
۲. به دیگران کمک کنید
هنگامی که داشته هایمان را با دیگران به اشتراک می گذاریم زندگی معنی دار تر خواهد بود . منظور از این داشته ها فقط پول نیست بلکه می تواند همراهی و همدلی باشد . کمک به دیگران مانند جزر و مد اقیانوس است . هر چه بیشتر محبت کنید ، محبت بیشتری را نیز دریافت خواهید کرد و این یک عمل متقابل است این یک قانون است کسانی که بهترین ها را برای دیگران می خواهند ، بهترین ها را هم به دست می آورند .
۳. درون خود را منظم کنید
تسلط بر خود مهم ترین دستاورد است که بزرگترین پاداش ها را به دنبال دارد . افرادی که افکار منظمی دارند به بالا ترین مراحل خواهند رسید پس برای به دست آوردن آن تلاش کنید . برای انجام کار های خود راه و روش مشخصی داشته باشید و آن را به خوبی مدیریت کنید . فعالیت های کلیدی خود را مشخص کنید . تعیین فعالیت های کلیدی به شما این امکان را می دهد تا به خوبی در کارتان پیشرفت کنید . سعی کنید روابط عاطفی خوبی با افرادی که در اطرافتان هستند برقرار کنید زیرا حمایت های آن ها می تواند سبب آرامش و در نتیجه نظم ذهنی شما شود .
۴. موانع را از بین ببرید
کشاورزی را در نظر بگیرید که از دانه ها و خاک خوبی استفاده می کند ولی محصولات خوبی را برداشت نمی کند زیرا تکنیک های کشاورزی را به خوبی نمی داند و نمی تواند مشکلات را از بین ببرد . پس باید برای یادگیری آن ها تلاش کند . شما هم برای رسیدن به هدف خود باید گام به گام جلو روید و در هر مرحله موانع را از سر راه بردارید تا بتوانید به هدف دست یابید .
۵. ارزش های خود را بشناسید
شناختن ارزش های خود قوی ترین راهی است که شما را به سوی هدفتان راهنمایی می کند . ارزش ها ، اعتقادات و باورهای شما چیز هایی هستند که شما را هدایت می کنند و برای تصمیم گیری به آن ها احتیاج دارید . آن ها محدوده ای برای کار و زندگی شما ایجاد خواهند کرد . تمامی قضاوت های ما در همه ی زمینه ها حتی نجارت تاثیر گرفته از ارزش های ما هستند . همیشه در ارتباط با افرادی موفق تر هستیم که عقاید مشترکی با آن ها داشته باشیم زیرا اهداف مشترکی خواهیم داشت که ما را خوشحال می کنند .
۶. منافع متضاد با هدف را از بین ببرید
راه رسیدن به هدف خود را همچون جاده ای زیبا و رویایی در نظر بگیرید که در آن درختان ، گل ها و مناظر زیبا و مختلفی می تواند وجود داشته باشد . هر یک از این زیبایی ها می توانند توجه شما را به خود جلب کنند و مانع از رسیدن شما به هدفتان شود . پس چیز هایی را که ممکن است در طی مسیر حواس شما را پرت کنند کنار بگذارید و مصمم به راه خود ادامه دهید .
۷. برای شروع جرئت داشته باشید
اگر شما جرئت این را نداشته باشید که یک راه جدید را آغاز کنید هیچگاه به نتیجه نخواهید رسید . گاهی اوقات لازم است که برای رسیدن به هدف از تکرار ها دوری کنیم و شیوه ای جدید را برگزینیم . پس ترس های خود را کنار بگذارید و برای قهرمان شدن تلاش کنید .
آیا تا کنون به این فکر کرده اید که چه چیزی به شما جرئت می دهد ؟

  منبع :
steven aitchison
  برچسب ها :  نظرات