روز-پر-انرژی

شما میتوانید با تمرین گام های ساده ی زیر به حس پر انرژی بودن در صبح که دنبالش هستید برسید:

۱.سحرخیز باشید

احتمالا فکر میکنید نتیجه ی این کار کاملا معکوس است.اما حتی با چند دقیقه زودتر بیدار شدن میتوانید گام های خوب دیگری را برای افزایش انرژی خود بردارید.این روزها من هر روز ساعت ۵صبح بیدار میشوم و میتوانم همه ی کارهایی را که برای شروع یک روز خوب لازم است انجام داده و سپس کارم را شروع کنم.

۲.خواب کافی داشته باشید

سحرخیز بودن به شرطی موثر است که شما خواب کافی داشته باشید .میزان خواب کافی برای هرکس متفاوت است و کسی نمیتواند دقیقا بگوید که شما چقدر خواب لازم دارید،اما سعی کنید حداقل ۶ساعت خواب در شبانه روز را داشته باشید.

۳.آب

به محض بیدار شدن از خواب یک لیوان آب خنک بنوشید .این کار به سیستمهای بدن شما که ساعت ها خواب بودید کمک میکند که راه بیفتند.هرکس سطح معینی از آب را نیاز دارد .بیشتر مردم میگویند ۲لیتر در روز،اما شما مقدار مورد نیاز خود را استفاده کنید و برای اطلاع از میزان آن با پزشک خود مشورت کنید.

۴.حرکت داشته باشید

ورزش بعنوان اولین کار در صبح مشعلی از انرژی را در شما روشن میکند که برای بیشتر ساعات روز در شما باقی میماند.مطالعات زیادی ،ورزش کردن هرروز صبح قبل از صبحانه را توصیه میکنند.این کار ،متابولیسم بدن شما را به راه می اندازد.

۵.گوش دادن به موسیقی انگیزشی

وقتی به محل کار میروید یا هنگام ورزش کردن ،به پیام های مثبتی ازمتخصصین که اعتماد بنفس و انرژی را الهام میکنند گوش کنید.این بهترین فرصت برای گوش دادن به همه ی سی دی هایی است که هیچ گاه فرصت گوش دادن آنها را پیدا نکرده اید.

۶.صبحانه را فراموش نکنید.

مقداری پروتئین در وعده صبحانه استفاده کنید تا در طول روز انرژی کافی داشته باشید.

۷.هدف هایتان را بنویسید.

درطول روز چه در خانه خواهید ماند چه سر کار میروید،مشخص کردن هدف هایی که در آن روز دارید انرژی شمارا افزایش میدهد.به محض نوشتن آنها شروع به کار کنید و آنها را انجام دهید.

۸.مهمترین کار را اول انجام دهید.

حال که هدف هایتان را مشخص کرده اید ،وقت آن است که مهمترینش را پیدا کنید .این کار به شما انگیزه میدهد .همچنین وقتی یک کار را پایان دادید کنار آن علامت بزنید.

۹.تصدیق کردن خودتان

چیزهایی که شما به خودتان میگویید خیلی مهم هستندو روی انرژی شما اثر میگذارند.اگر خودتان را تصدیق کنید میتوانید راحت تر مشکلات را حل کنید و احساس رضایت از خود داشته باشید.

۱۰.نفس عمیق

این گام شگفت انگیز است.راحت بنشینید یا دراز بکشید .و با ۵ شماره نفس بکشید.یعنی عمل دم را انجام دهید و تا ۵ بشمارید و بازدم را انجام داده تا ۵ بشمارید.این کار را ۵بار انجام دهید.

آروماتراپی

برای مثال بوی نعنا میتواند احساس پر انرژی بودن و تجدید حیات به شما بدهد.با صابون نعنایی استحمام کنید.از لوسیون آن برای ماساژ پاها و انگشتان استفاده کنید.شمع های معطر نعنایی روشن کنید و فواید آن را ببینید.

یک یا دو کار را از لیست انتخاب کنید و آنها را همین الان انجام دهید.آنها را تست کنید و ببینید چه احساسی به شما میدهند؟آیا آنها را دوست دارید؟سپس آنها را با برنامه ی روزانه خود هماهنگ کنید ،اگر نشد،به کار بعدی بروید و پروسه را به اتمام برسانید.

افزایش انرژی شما باعث میشود همه ی کارهایتان را در یک روز پر مشغله انجام دهید.همچنین شما انرژی این را خواهید داشت که کاملا از زندگی لذت ببرید!

به یاد داشته باشید انتظار نمیرود که شما یک بمب انرژی باشید فقط کافی است انرژی کافی برای انجام کارهایی که دوست دارید در طول روز انجام دهید داشته باشید.

امیدوارم روز خوبی داشته باشید!

 

  منبع :
stevenaitchison
  برچسب ها :  نظرات