موفقیت در نهایت بر اساس عمل است ، و باورهای شما اقدامات شما را تعیین می کند. افراد موفق  این اعتقاد را دارند و این راز بزرگ را برای خود پیش رو گرفته اند،  شما ممکن است فکر کنید که دست روزگار و خوش شانسی آنهاست که  آنها را در بین شکست های بسیاری موفق کرده  است، اما واقعا اینطور نیست. موفقیت این نگرش است و از یک چارچوب اعتقادات قدرتمند و افکار توانمند می آید. سیستم اعتقادی آنها آگاهی دهنده و الهام بخش آنها بوده  و این چیزی است که باعث موفقیت آنها شده است.

 

  1. آنها اعتقاد دارند که خودشان مسوول زندگی خود هستند.

افراد بسیار موفق معتقدند که زندگی بخاطر شما اتفاق نمیفتد ، اما زندگی نتیجه ی چگونگی مسوول بودن شما در برابر چالش ها و فرصت هاست که شما و فقط شما مسوول موقعیت ها هستید و به آنها اجازه می دهید که سرنوشت شما شوند .

 

  1. آنها توانایی ها و پتانسیل های خود را باور دارند .

افراد بسیار موفق اعتماد به نفس زیادی دارند  به این معنا که در حالی که ممکن است تمام پاسخ ها را ندانند ؛ معتقدند که می توانند آن را کشف کنند. آنها به خودشان و توانایی های قدرتمندشان ایمان کامل دارند و معتقد اند که اگر شما  خود و توانایی هایتان را باور نداشته باشید هیچ شخص دیگری هم باور نخواهد داشت. یک فرد موفق میداند که هرگز نباید حس تسلیم شدن در برابر خود و قدرت خود داشته باشد.

 

  1. آنها بر این باورند که فرصت های بسیار زیادی در بیرون وجود دارد

افراد بسیار موفق ذهن خود را به جای تمرکز بر روی کمبود ها و ترس ها  بر روی فرصت ها و فراوانی ها متمرکز کرده اند . و این جهان را پر از تفاوت میکند ؛ جایی که اکثر مردم موانع را میبینند ،  افراد موفق راه های بیشتری را برای موقعیت های بزرگتر میبینند. جایی که دیگران بن بست ها را ؛ و آنها فرصت ها را برای رسیدن به یک راه میبینند. آنها حلّال مشکلات هستند نه شکایت کنندگان!

 

  1. آنها معتقدند که استراتژی مهم است … اما اجرای آن حیاتی است.

افراد بسیار موفق کارهایشان را بارها و بارها دوره میکنند آنها فهمیده اند که استراتژی مهم تر از گفتن  آن است. توسعه یک ایده، ایجاد یک طرح، ایجاد یک استراتژی، سپس اجرای آن. در نهایت استراتژی شما نیاز دارد که هماهنگ شود و پس از آن بیشتر بیان شود . تنها زمانی که شما تنظیم سیستم ها را شروع کردید نتایج مورد نظر را دریافت خواهید کرد.

 

  1. آنها معتقدند که به وسیله ی کار سخت و پشتکار برنده خواهند شد.

افراد بسیار موفق فهمیده اند که شما  برای موفق شدن احتیاج به ثبات دارید.اول کار کردن و بعد نتیجه ی حاصل . زمانی که بقیه ی افراد ارزش های خود را از بین میبرند و ترک میکنند ؛ افراد موفق به راه خود ادامه می دهند . در نهایت آنها به برندگان تبدیل میشوند ؛ نه بخاطر اینکه باهوش تر ، موفق تر و با استعداد تر بودند بلکه به خاطر اینکه آنها آخرین فرد باقیمانده بودند در حالی که بقیه میدان را ترک کرده بودند

 

  1. آنها اعتقاد دارند که می توانند فردا را بهتر کنند.

 

این اعتقاد به این که گذشته را می توان بررسی کرد و آینده را بهتر ساخت در DNA آنها ریشه دوانده است. به همین دلیل است که افراد بسیار موفق از اشتباهات خود و سایر افراد درس می گیرند.در حالی که برخی افراد بخاطر شکست های گذشته  و افکار خلع کننده ی قدرت ، که آنها کنترل کمی روی زندگی خودشان داشته اند ،عاجز شده اند ؛ افراد موفق مشغول تغییر آینده با تغییر اعمال امروزه ی خود هستند. آنها جلودار تغییرات جزئی یا عمده هستند حتی در جامعه و یا صنعت .

 

  1. آنها به انجام کارهایی که هیچ کس دیگری مایل به انجام دادن آن نیست اعتقاد دارند .

افراد بسیار موفق از ریسک کردن نمیترسند . آنها چیزهای جدیدی را امتحان می کنند حتی اگر آن چیز ها بی اهمیت و یا ساد به نظر می رسد.این بخاطر این هست که آنها فهمیده اند که اگر بخواهند متفاوت باشند باید متفاوت عمل کنند.شما باید مایل به انجام کارهایی باشید که بقیه مایل به انجام دادنش نیستند. بقیه افراد ممکن است در ابتدا فکر کنند که شما دیوانه هستید و این احتمال وجود دارد که شما یک یا دو بار شکست بخورید . سر انجام احتمال دارد که ریسک کردن شما کارساز باشد و بقیه ی مردم فکر کنند که شما منحصر به فرد هستید و نهایتا فکر خواهند کرد که شما برای انجام دادن کارهایی که دیگران مایل به انجام دادنش نیستند ،خاص و حتی استثنایی هستید.و زمانی که شما کاری را انجام دادید که دیگران انجام نمیدهند ،شما استثنایی خواهید بود!

  1. آنها اعتقاد دارند که مردم کاتالیزور هستند نه مانع موفقیت .

به همین دلیل است که افراد بسیار موفق بر روی ایجاد ارتباطات واقعی تمرکز می کنند.آنها تنها علاقمند به رشد دادن ارتباطات مجازی خود برای بیشتر شدن طرفداران نیستند بلکه دنبال ارتباطات انسانی و واقعی هستند. به معنای ارتباط برقرار کردن با افرادی که به آنها اهمیت میدهند ، افرادی که بتوان به آنها اعتماد کرد ، به آنها کمک کرد و افرادی که به ایشان اهمیت بدهند ؛ وقتی به کمک و پشتیبانی نیاز دارید طرفدار های مجازی همراه شما نخواهند بود ! پس افراد با یکدیگر ارتباط معنی دار و متقابل برقرار خواهند کرد.

 

  1. آنها به شاد کردن دیگران معتقدند.

از آنجا که ارتباطات واقعی و دوستی با کنار گذاشتن نیازهای خودو تمرکز بر روی بیشتر دادن تا بیشتر دریافت کردن پا برجاست ، افراد بسیار موفق برای بالا و پایین بردن تعالی دیگران بسیار زیرک هستند. آنها وقتی که موفقیت دیگران را می بینند بد چشم و حسود نیستند. در مقابل، خوشحال هستند که شما موفق هستید و همواره الهام بخش  بوده، ایجاد انگیزه میکنند ، و به شما احساس بهتری راجع به خودتان می دهند حتی بیشتر از حسی که شما به خودتان دارید . به همین دلیل است که برخی مشاهده کرده اند که شما دنبال آنها خواهید رفت نه بخاطر اینکه مجبورید بلکه به این خاطر که خودتان می خواهید.

 

  1. آنها به خدمت کردن اعتقاد دارند.

خدمت کردن یکی از راه هایی است که افراد بسیار موفق برای نشان دادن قدردانی خود از تمام فرصت هایی که به آنها داده شده است و تمام چیزهایی را که تا کنون انجام داده اند ، از آن استفاده می کنند. همچنین یک راه برای ارتباط مجدد با ریشه و منشاء ایشان است ، هم ظاهرا و هم به معنای واقعی کلمه.خدمت کردن آنها را متعادل ، فروتن و در تماس با واقعیت نگه میدارد. این به آنها یادآوری می کند که باید به کار کردن و ایفا کردن نقش خود برای تبدیل کردن این جهان به مکانی بهتر برای بقیه ی مردم  ادامه دهند . و پخش کردن نعمات را در زندگی خود را تبدیل به یک عادت کنید و شما در نهایت خوشحال تر و غنی تر هستید.

  منبع :
lifehack
  برچسب ها :  نظرات