cardio-exercises

ورزش در زندگی انسان ها بسیار پر اهمیت است و نقش مهمی را ایفا می کند. با پیشرفت علم و ماشینی شدن زندگی کم و بیش شاهد این مساله هستیم که تحرک فیزیکی و ورزش در میان افراد جایگاه واقعی خود را از دست داده در صورتی که برای رفاه بیشتر و سلامتی ،انجام دادن ورزش بطور منظم و روزانه هرچند کوتاه لازم است.

ورزش راهی مناسب برای سوزاندن کالری اضافی در بدن است که اگر این کالری اضافی در بدن بماند به عنوان چربی ذخیره می شود .همچنین ورزش خطر ابتلا به بیماری های خاص را نیز کاهش می دهد.

تمرینات ورزشی در دو نوع طبقه بندی می شوند :

 • تمرینات هوازی
 • تمرینات بی هوازی

تمرینات هوازی مثل دو ، شنا ، پیاده روی ،ورزش های رزمی ،دوچرخه سواری ، و …

ما در این مطلب ۱۱ دلیل برای شما آورده ایم که شما را متقاعد به انجام ورزش های هوازی می کند.

 

 1. تمرینات هوازی باعث میشود قلب خون بیشتری را به اندام ها پمپاژ کند و عملکرد بهتری داشته باشد.
 2. در طول انجام تمرین هوازی چربی های موجود در بدن سوخته و بدن چربی از دست می دهد.این به کاهش وزن و یا کنترل وزن کمک می کند.
 3. انجام منظم تمرینات ورزشی به کاهش استرس و اضطراب و افسردگی کمک می کند و آن را به عنوان یک مسکن طبیعی برای بدن برمی شمارند.
 4. باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود .مطالعات نشان داده افرادی که به طور منظم ورزش می کنند به نسبت دیگران در مقابل عفونت های ویروسی مثل آنفلوآنزا و یا سرماخوردگی آسیب پذیری کمتری دارند .
 5. ورزش های هوازی باعث کاهش خطر ابتلا به بیماری هایی که در آن وزن اضافی بدن عامل تشدید کننده است می شود. مثل فشار خون بالا  ، سکته مغزی ، بیماری قلبی ، دیابت و انواع سرطان . همچنین باعث کاهش خطر ابتلا به پوکی استخوان و آرتروز می شود .
 6. نقشی بسیار مهم در افزایش طول عمر دارد.
 7. ممکن است شما در طول زمان انجام تمرینات یا بلافاصله بعد از آن احساس خستگی بکنید اما به مرور این تمرینات به شما یک احساس کلی خوش آیند می دهد. و با افزایش توانایی و قدرت بدنی شما باعث کاهش این احساس خستگی می شود.
 8. تمرینات ایروبیک موجب تشکیل رگ های خونی میکروسکوپی در عضلات برای اکسیژن رسانی بهتر می شود .
 9. ایروبیک مصرف اکسیژن توسط بدن را بیشتر می کند که این امر به افزایش جریان خون در بدن می انجامد .
 10. ورزش های هوازی از افزایش تری گلیسرید در خون جلوگیری می کند.
 11. باعث خوابی بهتر و راحت تر می شود.
  منبع :
epainassist
  برچسب ها :  نظرات