۷ عادت افراد خلاق

خلاقیت همان توانایی به حقیقت رساندن تخیلات و ایده های ذهنی است.اگر که شما روی اجرای طرح های ذهنی خود کار نکنید،درحقیقت تنها یک خیال پرداز هستید!

برای بهتر شدن در این راستا سعی کنید۷ روش زیر را در زندگی خود پیاده کنید:

  1. زمینه را فراهم کنید؛خلاقیت نیازمند یک ذهن فراگیر و تحلیل گر،تمرکز داشتن و توجه است.اجازه دهید تا شوق نوآوری و ابداع برایتان درونی و ذاتی شود چرا که اگر بالاجبار باشد و تحت استرس قرار بگیرید این اتفاق رخ نخواهد داد…
  2. بذر آن را بکارید؛ ما همانی هستیم که می اندیشیم.ما با اندیشه خود دنیا را می سازیم…راجع به هرموضوعی که بیشتر فکر کنیم،اتفاق افتادن آن را تقویت میکنیم!در نتیجه ذهن خود را بر چیزی متمرکز کنید که می خواهید خلق کنید.
  3. همواره سوال کنید؛در رابطه با هر آنجه که برایتان حل نشده است صبور باشید و همواره از صورت مساله لذت ببرید! ما موظفیم که همواره پذیرای تفکرات مبتدی و اذهان پرسش گر باشیم و بجای فراهم کردن یک پاسخ آنی و سطحی،سوالات بیشتری را نیز مطرح سازیم.همچنین بایستی به پرسش ها و ابهامات دیگران،علی الخصوص هنرمندان،دانشمندان و رهبران احترام و توجه قایل شویم.
  4. مغز خود را پرورش دهید؛اگر همیشه ذهن خود را با اشعار، مقالات،بازی ها، داستان،فیلم،موسیقی و امثال این ها مشغول سازید،به طور طبیعی هر روز احتمالاکلی ایده ی نو و جالب به ذهنتان می آید.کنجکاو باشید و اهدافتان را ببینید.رمز موفقیت افراد مبتکر و خلاق،ایجاد ارتباط  معنا دار بین افراد،اماکن و اشیایی است که به ظاهر ربطی به ندارند.
  5. کسب تجربه و کنکاش کنید؛ادیسون یک مخترع و مبتکر ویک استاد به تمام معنا در یادگیری از تجربه های شکست خورده بود که بالغ بر یک میلیون اختراع ثبت شده دارد.اگرشما حس کنجکاوی خود را دنبال کنید،ایده هایتان را بیازمایید و از اشتباهاتتان درس بگیرید،کیفیت نوآوری هایتان به طور چشمگیری افزایش خواهد داشت!
  6. خلاقیت خود را بازپروری کنید؛می توانید ای کار را با تغییر حوزه ی کار ایجاد کنید.به طور مثال برای تنوع،مدتی از نوشتن به خواندن روی آورید.
  7. رمز و راز آزاد کردن خلاقیت ها؛هنگامی که هیچ راه و روش خلاقی را نیافتید بهتر است سری به بازی های کودکانه خود بزنید و سعی کنید از آن ها الگو بگیرید.

خلاقیت در حرفه شغلی،در هنر،طراحی و علم،هرکدام شکل های مختلفی به خود می گیرد.هنگامی که بتوانیم خلاقیت خود را در این زمینه ها تعریف و تفکیک کنیم،توانسته ایم زندگی و کار را  به یک اثر هنری تبدیل کنیم!

Seven/Habit/Highly Creative People

 

 

  برچسب ها :  نظرات