کوهستان تیانزی

 کوهستان تیانزی واقع در کشور چین

کوهستان تیانزی یکی از مناظر رویایی است که نظیرش را هیچ جای دیگر کره زمین نمی توانید پیدا کنید.این کوهستان واقع در بخش شمال غربی منطقه خوش منظره ولینگ یانگ, دراستان هونان چین، مشرف به دره سوکی واقع شده است. این نام به معنی “پسر آسمان” و لقب سنتی امپراتور چین است همچنین این کوهستان دارای اشکال عجیب و منحصر به فردی است، آبشارها و غارهای زیبا و عجیب بر جذابیتهای کوهستان تیانزی می افزاید و این منطقه را به یکی از ۱۰ منطقه برتر گردشگری کشور چین بدل کرده است.

 

 

تونل عشق

تونل عشق واقع در کشور اوکراین

تونل عشق یکی از جاذبه های توریستی کشور اوکراین میباشد ,  این تونل که در واقع یک ریل راه آهن است در نزدیکی شهر کلوان کشور اوکراین قرار دارد . در ۲ طرف این ریل راه آهن درختان به هم تنیده تشکیل یک تونل زیبا و جذاب داده اند و روزانه تعداد زیادی از زوجین جوان برای قدم زدن به آنجا میروند .

 

 

پارک ساحلی

پارک ساحلی Hitachi در کشور ژاپن

پارک ساحلی هیتاچی که به معنی  “سپیده دم” است در شهر Hitachinaka ژاپن واقع در سواحل Ajigaura برای پیاده روی و دوچرخه سواری فضا سازی شده است و با نمای زیبای درختان و بوته های دلنواز هر گردشگری را به وجد می آورد همینطور این پارک ساحلی با تنوع گسترده ای از باغ گل های فصلی رنگارنگ از قبیل: شکوفه های گیلاس و گل لاله در بهار، گل های نرگس و رز در اوایل تابستان، خانواده گل آهاری در تابستان، گل های جارو و کیهان در پاییز هارمونی خاصی را به فضای این پارک بخشیده است.

 

 

غار یخی

غار یخی Mendenhall در کشور آلاسکا

غار یخی Mendenhall واقع در پایتخت ایالت آلاسکا یعنی Juneau یکی از زیباترین غار های یخی جهان میباشد این غار فوق العاده زیبا در زیر یک یخچال طبیعی زیبا به ارتفاع ۱۹ کیلومتر واقع شده است. این یخچال طبیعی واقع در دره های شگفت آور ماندنهال میباشد. به دلیل واقع شدن این غار در حفره های بزرگ زیر این یخچال بزرگ و همچنین گرم شدن تدریجی زمین، این یخ ها در حال آب شدن هستند

 

 

سواحل ناپالی

ساحل ناپالی واقع در هاوایی

ساحل پارک ایالتی ناپالی (Nā Pali) با وسعت ۶۱۷۵ هکتار (۲۴۹۹ هکتار) در ۱۶ مایلی (۲۶ کیلومتر) در امتداد شمال‌غربی کائوآئی که قدیمی‌ترین ساکنان جزیره هاوایی درآنجا ساکن هستند واقع شده است. اوج صخره‌های ناپالی در ارتفاع ۴۰۰۰ فوت (۱،۲۰۰ متر) بالاتر از سطح اقیانوس آرام است. این پارک ایالتی برای حفاظت از دره کالالائو Kalalau به‌وجود آمده است.

 

 

جزیره بورا بورا

جزیره بورا بورا واقع در کشور فرانسه

بورا بورا یکی از جزایر باد پناه جزیره‌های سوسایتی پولینزی فرانسه و یکی از مناطق آنسوی دریاهای فرانسه در اقیانوس آرام است. از آن به عنوان زیباترین جای جهان یاد میشود. این جزیره به عنوان مشهورترین جزیره ی دنیا نیز شناخته شده است.

 

 

معدن Nasia

معدن Nasia در کشور مکزیک

 

 

آبشار هاواسوبای

آبشار هاواسوبای واقع در کشور آمریکا

 

 

شفق قطبی

شفق قطبی برفراز دریاچه یخی واقع در کشور ایسلند

 

 

 

ساحل پیزمو

ساحل پیزمو واقع در کشور آمریکا

 

 

  برچسب ها :  نظرات
    دیدگاه هایی که برای این مطلب منتشر شده است :


  • nima irani می‌گه:

    ضمن عرض تبریک خدمت محدثه جان واقعا از مطالب و مناظرتون لذت بردم من پیگیر پستاتون هستم بازم مطالب بذارین

  • nima irani می‌گه:

    ضمن عرض تبریک خدمت خانم محدثه موسوی واقعا از مطالب و مناظرتون لذت بردم من پیگیر پستاتون هستم بازم مطالب بذارین