در این جا این ۸ نکته بیان شده است :

۱. سلامتی

هفته ی پیش تب و اسهال شدیدی داشتم . زیرا غذای دو روز مانده را خورده بودم . غرورم از بین رفت و نفسم ضربه دید . درد این ها بیشتر از درد شکمم بود که دائما افزایش پیدا میکرد . چون من به ندرت مریض میشوم ؛ حداکثر سالی دوبار و به همین علت گمان میکردم که شکست ناپذیرم . هیچکدام از ما شکست ناپذیر نیستیم . همه ی ما انسانیم و بدن انسان با گذشت زمان پیر و ناتوان میشود . از سلامتی خود انتظار بی جا نداشته باشید . تغذیه ی مناسب داشته باشید و به اندازه کافی ورزش کنید .

۲. دوستان نزدیک

آیا تا به حال دوستانی نزدیک داشته اید که آن هارا زیاد ببینید و بیشتر عیب های آن ها را بدانید ؟ تا به حال روی اشتباهات آن ها تمرکز کرده اید و از خود سوال پرسیده اید که چرا هنوز با آن ها دوست هستید ؟ ممکن است شما به خاطر رفتار دوستانتان اذیت شده باشید ، نا امید و عصبانی و ناراحت شده باشید ولی این چیز ها در دوستی ها پیش می آید و آن ها یکدیگر را می بخشند . اگر شما همچنان به نکات منفی دوستانتان توجه میکنید قطعا از آن ها انتظارات نابجایی دارید . در بسیاری از مراحل زندگی به دوستانتان نیازمندید پس به آن ها وفادار باشید و با یکدیگر خوشحال .

۳. الهام گرفتن

مشکلی که در این مورد وجود دارد این است که این حس دوام زیادی ندارد . احساسی که شما به هنگام الهام گرفتن از یک داستان ، فیلم یا کنسرت دارید همانند قرار گرفتن در بالاترین نقطه ی جهان است ولی زود از بین میرود . به همین دلیل است که ما از انتهای جاده نا امید میشویم و هر چقدر که کار میکنیم به نتیجه ی دلخواه نمیرسیم . از این حال انتظار نا به جا نداشته باشید و سعی کنید خود را از این الهامات نجات دهید و تلاش کنید تا از همه ی چیزهایی که این الهامات را در شما ایجاد میکنند رهایی یابید .

۴. والدین

بسیاری از ما با والدین خود در کشمکش هستیم . آن ها کارهایی که مربوط به ما است را با عشق و علاقه انجام میدهند ولی ما آن را منفی و رنج آور میپنداریم . همه ی ما اغلب فراموش میکنیم در حالی که ما رشد میکنیم و بزرگ میشویم آن ها پیر مکیشوند . آن ها زود تر از ما این زندگی را ترک میکنند پس انتظارات نا به جا از آن ها نداشته باشیم و روابطمان را بهبود بخشیم و آن ها بگوییم که دوستشان داریم پیش از اینکه دیر شود .

۵. خانه ، اتاق

اینطور به نظر میرسد که سفر کردن به سراسر جهان و دیدن چیز های جدید بهترین کار دنیاست . اما گاهی اوقات به نظر مبالغه آمیز می آید . زمانی که شما به این علت که مدت زیادی از خانه خود دور بوده اید و در یک خاک نا آشنا زندگی کرده اید احساس ناراحتی و افسردگی میکنید درست در همین موقع است که آرزو میکنید به خانه ی آرام خود بازگردید . پس از خانه ی خود انتظارات نا به جا نداشته باشید . بودن در مکانی که متعلق به شماست آنقدر ها هم ید نیست .

۶. کشور

به هر دلیلی که باشد شما از جایی که در آن بزرگ شده اید متنفر هستید . این تقریبا یک قانون کلی است که شما چیزی را دارید که دیگران ندارند . به عنوان مثال زمانی که من در آمریکا بودم بسیار برایم تعجب آور بود که برای شارژ کردن اینترنت در هتل باید هزینه ای را پرداخت در حالی که در کشور ما رایگان است . چیز های بسیاری در کشور شما وجود دارد که باید به خاطرش سپاسگذار باشید . آن ها را پیدا کنید .

۷. جوانی

شما وقتی متوجه ارزش جوانیتان میشوید که دیگر پیر شده اید و برای انجام کارهایی که دوست داشتید انجام دهید دیر شده است . آرزو میکنید که میتوانستید به آن دوران بازگردید و تعجب میکنید که چرا همیشه آنقدر از امتحان کردن میترسیدید .

۸. زمان

اگر زمان کوتاه باشد و کارهایتان را به تعویق انداخته باشد تعجب میکنید از اینکه زمان چرا انقر به سرعت میگذرد و خود را سرزنش میکنید از اینکه تلاش بیشتری برای به اتمام رساندن کارهایتان نکرده اید . اگر زمان بلند باشد آنقدر سریع و فشرده میگذرد که شما آرزو میکنید که میتوانستید به عقب برگردید و خاطرات زیباتری را بسازید . پس زمان را ثروت بزرگ خود بدانید و از آن به نفع خود استفاده کنید .

 

 

  منبع :
pickthe brain
  برچسب ها :  نظرات