تجارت-موفق

برای موفقیت در تجارت شما نیاز دارید که انعطاف پذیر باشید و برنامه ریزی خوبی را داشته باشید و همینطور از مهارت های مدیریتی خوبی بهره مند باشید . خیلی از کسانی که شروع به تجارت میکنند فکر میکندد خیلی راحت پای کامپیوترشون می نشینند و شروع ب درامد زایی میکنند .اما تجارت کردن بسیار مشکل تر از این هست که آنها فکر می کنند . در تجارت شما باید تمامی وقت خود را کنترل کرده و برای تمامی قدم هایی که لازم است بردارید برنامه ریزی داشته باشید .
ما اینجا ۹ نکته در رابطه با یک تجارت موفق را با شما در میان می گذاریم :

۱. سازمان یافته کردن
برای موفقیت در تجارت نیاز به سازماندهی وجود دارد سازماندهی کمک می کند تا شما کارهایتان را بطور کامل انجام داده و موفق به انجام میزان زیادی کار در زمان مشخص را به انجام برسانید.یکی از راه ها برای سازماندهی کارها ، ایجاد یک لیست کاری در هرروز است که وقتی کاری را به پایان رساندید آن را علامت میزنید . این کار باعث میشود تا شما مطمئن شوید که کاری را جا نیانداختید و همه کار های مورد نیاز را برای به ثمر نشستن تجارتتان انجام داده اید.

۲. جزئیات یادداشت های خود را نگه دارید
همه ی تجارتمندان موفق لیست کاملی از یادداشت های خود دارند. با نگه داشتن یادداشت ها شما می توانید متوجه شوید در چه زمانی موفق عمل کرده اید و در چه جاهایی شما به چالش برخورد کرده اید . دانستن این مطالب باعث می شود تا بتوانید یک استراتژی های جدید ایجاد کنید و موفق شوید مواردی را که در گذشته مانع موفقیت شما بوده پشت سر گذاشته و رشد بهتری داشته باشید .

۳. رقبای خود را تحلیل کنید
رقابت باعث ایجاد بهترین نتایج می شود .برای موفقیت سعی کنید رقبای خود را مورد ارزیابی قرار دهید .گاهی اوقات این باعث بدست آوردن متد جدیدی برای تجارت خود می شود و درآمد بیشتری کسب کنید

۴. از ریسک کاری خود مطلع باشید
نکته ی مهم در باره موفقیت های یک تجارت دانستن ریسک های کاریست که باعث می شود تجارت پیشرفت نماید .یک سوال مهم درمورد دانستن ریسک در تجارت این است که از خود بپرسید بدترین حالت چیست ؟ اگر بتوانیم به این سوال پاسخ دهیم ، باعث می شود تا بدانیم بدترین سناریویی که میتواند برای تجارت ما اتفاق بیافتد چی هست . این باعث میشود که ما بتوانیم ریسک های کاری خود را محاسبه نموده که در حقیقت باعث بهره وری در تجارت می شود.

۵. خلاق باشید
همیشه به راههایی برای پیشرفت تجارت خود فکر کنید و سعی کنید از رقبای خود جلو باشید
درنظر بگیرید که شما هیچوقت به تنهایی همه چیز را نمی دانید و آماده ی دریافت ایدها و روش های جدید از دیگران برای تجارت خود باشید

۶. صبور باشید
یک جمله ی قدیمی می گوید که : ” رم در یک روز ساخته نشده است . ”
همین که تجارت خود را آغاز کردیدبه این معنا نیست که شما به سرعت شروع ب درآمد زایی می کنید . زمان میبرد تا مردم شمارا بشناسند و تجارت شما شروع به پیشرفت کند . پس برای رسیدن به اهداف خود صبور باشید و به خودتان زمان بدهید تا تجارتتان به ثمر بنشیند.

۷. آماده ی فداکاری باشید
رهبری یک تجارت کار سختی است . وقتی شما یک تجرت را آغاز می کنید کار شما تازه شروع شده است . در اکثر اوقات ایجاد یک تجارت جدید با رهبری شما کار بسیار سخت تری از کارکردن برای کسی دیگر است و وقت زیادی را می طلبد .گاهی اوقات نیاز به فداکاری دارید مثل اینکه وقت کمتری را با خانواده و دوستانتان سپری کنید تا موفق شوید .

۸. یک سرویس پشتیبانی عالی ایجاد کنید
تعداد زیادی از تجارت های موفق هستند که یک سیستم پشتیبانی خوب را از یاد برده اند و ایجاد نکرده اند.اگر شما یک سرویس پشتیبانی قدرتمند برای مشتریان خود ایجاد کنید حتما آنها در آینده هم به سراغ شما می آیند به جای اینکه به سراغ رقبای شما روند . واین باعث پیشرفت تجارت شما می شود.

۹. ثبات داشته باشید
ثبات نکته ی اصلی در درآمد زایی در هر تجارت می باشد وقتی ثبات دارید ، هرروز موارد نیاز برای تجارت را انجام داده و این باعث پیشرفت تجارت در دراز مدت می شود.
ثبات داشتن باعث ایجاد یک عادت مثبت برای اجاد پیشرفت در تجارت شده و می تواند درآمدزایی را افزایش دهد .

نتیجه گیری :
شروع و ادامه دادن یک تجارت موفق میتواند مخاطره انگیز باشد . موفقیت نیاز به تمرکز و نظم و مقاومت دارد . در عین حال موفقیت هیچگاه یک شبه بدست نمی آید و نیاز به یک تمرکز طولانی مدت و صبر و تلاش دارد تا بتوانید در یک تجارت به موفقیت برسید .

  منبع :
Investopedia
  برچسب ها :  نظرات